Előadások témakörönként

Idő

április 3. kedd TUTORIÁLOK

április 4. szerda ELŐADÁSOK

április 5. csütörtök ELŐADÁSOK

április 6. péntek ELŐADÁSOK

8.30

 

Regisztráció

Regisztráció

Regisztráció

9.00

   

Párhuzamos szekciók

A terem–3 B terem–3 C terem–2 D terem–6

Párhuzamos szekciók

A terem–3 C terem–5

10.20–10.50

   

Szünet

Szünet

10.30

 

Ünnepélyes megnyitó

   

10.50

   

Párhuzamos szekciók

A terem–3 B terem–3 C terem–2 D terem–6

Párhuzamos szekciók

A terem–3 C terem–5

11.40

 

HUNGARNET-díj átadása

12.00–12.30

Korai regisztráció

Sajtótájékoztató

Záró plenáris ülés

12.30–14.00

 

Ebéd

Ebéd

13.00

Tutoriálok I.

Ebéd

14.00

 

Plenáris előadások

A terem

A terem – Keynote - Dr. Deutsch Tamás miniszterelnöki biztos (DJP)

14.30-tól

Párhuzamos szekciók

A terem–3 B terem–3 C terem–2 D terem–6

 

15.20–15.40

 

Szünet

   

15.40

 

Párhuzamos szekciók

A terem–3 Workshop B terem–1 C terem–2 D terem–7

   

15.50–16.10

Szünet

Szünet

 

16.10

Tutoriálok II.

Párhuzamos szekciók

A terem–3 B terem–4 C terem–5 D terem–6

 

18.30

   

19.00

       

20.00

 

Állófogadás

Baráti találkozó

 

 

SZEKCIÓELŐADÁSOK

ÁPRILIS 4. SZERDA

 

A TEREM

B TEREM

C TEREM

D TEREM

Szekció

PLENÁRIS ELŐADÁSOK

     

Elnök

Dr. habil. Tick József

     

14.00

Fenntartói fejlesztések a köznevelésben

Kotán Attila

(Klebelsberg Központ)

     

14.20

A Digitális Oktatási Stratégia fejlesztéseinek fenntarthatósága

Horváth Ádám

(DPMK)

     

14.40

KIFÜ a magyarországi digitalizáció szolgálatában

Szijártó Zoltán

(KIFÜ)

     

15.00

50 év után MI jön!?

Alföldi István

(NJSZT )

     

15.20– 15.40

SZÜNET

 

A TEREM

B TEREM

C TEREM

D TEREM

Szekció

3. TARTALOMSZOLGÁLTATÁSOK: KÖNYVTÁRAK, LEVÉLTÁRAK, MÚZEUMOK

1. INFRASTRUKTÚRA

2. KÖZNEVELÉS, FELSŐOKTATÁS, ELEKTRONIKUS TANULÁSI KÖRNYEZETEK
A szekció támogatója: Szinva Net Informatikai Zrt.

7.
SMART TECHNOLÓGIÁK, IoT

Elnök

Kokas Károly

Nagy Miklós

Hutai László

Kovács Csaba

15.40

Műhelymunka 16.00–19.00 Keynote:
Az OSZK-ban
folyó kísérleti webarchiválási projekt első évének tapasztalatai:

Drótos László

(OSZK)

Németh Márton

(OSZK)

A kutatás, felsőoktatás és közgyűjtemények következő generációja - stratégiai elképzelések ezek infrastukturális megújítására

Mohácsi János

(KIFÜ)

Az oktatási közeg digitalizációjának mérőszáma: a Digitális Átállás Koefficiens

Dr. Kis-Tóth Lajos

(EKE)

Dr. Racsko Réka

(EKE)

IoT-vel segített üzemeltetés

Horváth Gábor

(ELTE)

16.00

felkért hozzászólók

A HBONE 2017. évi fejlesztési eredményei

Farkas István

(KIFÜ)

A jövő pedagógus továbbképzési rendszere

Lengyelné dr. Molnár Tünde
(EKE)

Dr. Racsko Réka

(EKE)

Mobilitás határon innen és túl – Mindennapok Aruba hálózati megoldásokkal

Bedő Norbert

(HPE)

16.20

felkért hozzászólók

Kalandozás a NAT és a Valósidejű kommunikáció tűzfalátjárásának világában

Mészáros Mihály

(KIFÜ)

Robottechnológia a digitális kompetenciafejlesztés szolgálatában

Tisza Géza

(Modern Oktatási Eszközök Kft. )

Ipari IoT, IoT, ICS/ SCADA biztonság

Kiss Zoltán

(Fortinet)

16.40

felkért hozzászólók

GÉANT Compendium – az NREN-ek családi fotóalbuma

Dr. Bálint Lajos

(KIFÜ)

A Ciscoval az oktatás nem áll meg az előadó falánál...

Mihályfi Márton

(Cisco Systems)

Nagysebességű WDM rendszerek

Barta Péter

(NOKIA)

 

A TEREM

B TEREM

C TEREM

D TEREM

Szekció

3.
TARTALOMSZOLGÁLTATÁSOK: KÖNYVTÁRAK, LEVÉLTÁRAK, MÚZEUMOK

1. INFRASTRUKTÚRA

2.
KÖZNEVELÉS, FELSŐOKTATÁS, ELEKTRONIKUS TANULÁSI KÖRNYEZETEK
A szekció támogatója: Szinva Net Informatikai Zrt.

7.
SMART TECHNOLÓGIÁK, IoT

Elnök

Kokas Károly

Nagy Miklós

Hutai László

Kovács Csaba

17.00

Műhelymunka 16.00–19.00

felkért hozzászólók

Nemzetközi együttműködés az e-infrastruktúrák területén: helyzetkép, dilemmák, esélyek és kockázatok

Dr. Bálint Lajos

(KIFÜ)

Felhőalapú tudástámogató rendszerek a gyakorlatban

Dr. Antal Péter

(EKE)

IoT megoldások intelligensjármű fejlesztésben

Lajber Zoltán

(ISZT Nonprofit Kft.)
Lajber Kristóf (SZIE)

17.20

felkért hozzászólók

GINOP-3.4.6 (sávszélesség bővítés) projekt bemutatása

Dudás Dezső

(KIFÜ)

A STE(A)M oktatás keretei a transzverzális kompetencia felfogásban

Dr. Racsko Réka

(EKE)

Lengyelné dr. Molnár Tünde
(EKE)
Gönczi-Kapros Katalin (EKE)

 

17.40

felkért hozzászólók

GINOP-3.3.1 (DJP wifi) projekt bemutatása

Megyeri Lajos

(KIFÜ)

Hogyan jellemezhető a tanulási folyamat Emotiv EPOC EEG regisztrátumokkal?

Kvaszingerné Prantner Csilla
(EKE)

 

18.00

felkért hozzászólók

A HBONE gerinchálózat kiterjesztése

Debreceni Győző

(KIFÜ)

   

18.20

felkért hozzászólók

SZIP Szintézis

Gyürke Attila

(KIFÜ)

   

20.00

Állófogadás

ÁPRILIS 5. CSÜTÖRTÖK

 

A TEREM

B TEREM

C TEREM

D TEREM

Szekció

3. TARTALOMSZOLGÁLTATÁSOK: KÖNYVTÁRAK, LEVÉLTÁRAK, MÚZEUMOK

3. TARTALOMSZOLGÁLTATÁSOK: KÖNYVTÁRAK, LEVÉLTÁRAK, MÚZEUMOK

2.
KÖZNEVELÉS, FELSŐOKTATÁS, ELEKTRONIKUS TANULÁSI KÖRNYEZETEK
A szekció támogatója: Szinva Net Informatikai Zrt.

6. HÁLÓZATBIZTONSÁG, HÁLÓZATMENEDZSMENT, AZONOSÍTÓ RENDSZEREK
A szekció támogatója: RelNet
Technológia Kft.

Elnök

Moldován István

Horváth Ádám

Lengyelné dr. Molnár Tünde

Pásztor Miklós

9.00

Új hatékonyságvizsgálati módszerek alkalmazása könyvtári környezetben

Hamza-Vecsei Tímea

(DE ENK)

KOHA integrált könyvtári szoftver használata a DigiPhil projektben (Katalogizálás, bibliográfiák építése)

Mohay Anikó

(PIM)

A KIFÜ Ügyfélszolgálata

Nagy Huszár Imre

(KIFÜ)

Hálózattervezés és modellezés Cisco PacketTracerrel

Pulai Gábor

(PE)

9.20

Távoktatás a Könyvtári Intézetben

Bánkeszi Katalin

(Könyvtári Intézet)

Szepesi Judit

(Könyvtári Intézet)

Többnyelvű névtérállományok, szemantikus adatpublikáció és keresőoptimalizálás a Petőfi Irodalmi Múzeumban

Mohay Anikó

(PIM)

Hubay Miklós Péter

(PIM)

Munkahelyi kommunikáció a digitális korban a Miskolci Egyetemen: Hírfolyam- és feladatkezelő felhőalkalmazások használata az intézményirányításban az egyetemi könyvtár példáján

Baratiné Sipos Lilla

(ME KLM)

Szendi Attila

(ME KLM)

Beszámoló a Hun-CERT 2017 évi tevékenységéről

Rigó Ernő

(MTA SZTAKI)

Bisztray Frigyes

(MTA SZTAKI)

Ormos Pál

(MTA SZTAKI)

9.40

Informatikai integráció a könyvtárügyben - az együttműködés új lehetőségei

Lendvay Miklós

(OSZK)

Virtuális kutatókörnyezet tudományos szövegkiadásokhoz - az Arany János kritikai kiadás digitalizálásáról

Fellegi Zsófia

(PIM)

Quo vadis Open Education Europa

Kocsisné dr. Baán Mária

(Magyar Virtuális Egyetemi Hálózat Egyesület)

HEXAA, attribútum szolgáltatás az eduID szövetségben

Szabó Gyula

(MTA SZTAKI)

10.00

Úton a nyílt hozzáférés felé: az open access publikálás támogatása a skandináv országokban

Bilicsi Erika

(MTA KIK)

Tudományos elektronikus kiadások feldolgozása – projektbeszámoló

Maróthy Szilvia

(ELTE)

Programozás távoktatási rendszer a versenyszférából - StudiCore Online

Automatizált, testre szabott és biztonságos hálózatok – esettanulmány

Nemes László (Euro One Zrt.)

10.20- 10.50

Szünet

 

A TEREM

B TEREM

C TEREM

D TEREM

Szekció

3.
TARTALOMSZOLGÁLTATÁSOK: KÖNYVTÁRAK, LEVÉLTÁRAK, MÚZEUMOK

3.
TARTALOMSZOLGÁLTATÁSOK: KÖNYVTÁRAK, LEVÉLTÁRAK, MÚZEUMOK

2.
KÖZNEVELÉS, FELSŐOKTATÁS, ELEKTRONIKUS TANULÁSI KÖRNYEZETEK
A szekció támogatója: Szinva Net Informatikai Zrt.

6. HÁLÓZATBIZTONSÁG, HÁLÓZATMENEDZSMENT, AZONOSÍTÓ RENDSZEREK
A szekció támogatója: RelNet
Technológia Kft.

Elnök

Bánkeszi Katalin

Lendvay Miklós

Seres József

Kadlecsik József

10.50

Kölcsönözz ki egy könyvtárost! – egy innovatív szolgáltatás távlati lehetőségei a Klebelsberg Könyvtárban

Szűcs Judit

(SZTE Klebelsberg Könyvtár)

Kiss Márta

(SZTE Klebelsberg Könyvtár)

A Webarchiválás oktatása

Drótos László

(OSZK)

Németh Márton

(OSZK)

IT biztonság a köznevelésben

Varga Zoltán

(KK)

A támadás örökzöldje, a social engineering

Koczka Ferenc

(EKE)

11.10

Az IFLA könyvtári referenciamodell

Dr. Dudás Anikó

(PPKE)

Névtérkezelő készítésének nehézségei

Ungváry Rudolf

(OSZK)

Digitális transzformáció az oktatásban

Szőts Dávid

(Microsoft)

Elosztott fenyegetettség felmérés

Leitold Ferenc

(DUE)

Hadarics Kálmán

(DUE)

11.30

Helyzetkép az RDA bevezetéséről

Dancs Szabolcs

(OSZK)

Tudásszervező rendszerek építése gyűjteménykezelő rendszerek adatbázisaiból

Simon András

(Qulto-Monguz)

E-learning rendszerek a Miskolci Egyetemen és a könyvtári szolgáltatásokban

Dr. Somogyi Aliz

(ME)

Tompítsuk a GDPR miatti fejfájást!

Szalai Tamás

(RelNet)

11.50

RDA-alapú feldolgozás a KOHA integrált könyvtári rendszerben

Fejes Judit

(OSZK)

Balázs László Róbert

(OSZK)

Könyvtári katalógusból bibliográfiai tudásbázis – Mit kínál a szemantikus technológia a könyvtárak számára?

Dr. Fülöp Endre

(Qulto-Monguz)

Moodle tesztkérdések statisztikai elemzése

Molnár Tamás

(DE)

T. Nagy Judit

(Edutus)

 

12.10

       

12.30– 14.00

Ebéd

 

A TEREM

B TEREM

C TEREM

D TEREM

Elnök

Dr. habil. Tick József

     

14.00

Plenáris

Dr. Deutsch Tamás keynote előadása

     

Szekció

3.
TARTALOMSZOLGÁLTATÁSOK: KÖNYVTÁRAK, LEVÉLTÁRAK, MÚZEUMOK

3.
TARTALOMSZOLGÁLTATÁSOK: KÖNYVTÁRAK, LEVÉLTÁRAK, MÚZEUMOK

2.
KÖZNEVELÉS, FELSŐOKTATÁS, ELEKTRONIKUS TANULÁSI KÖRNYEZETEK
A szekció támogatója: Szinva Net Informatikai Zrt.

6. HÁLÓZATBIZTONSÁG, HÁLÓZATMENEDZSMENT, AZONOSÍTÓ RENDSZEREK
A szekció támogatója: RelNet
Technológia Kft.

Elnök

Holl András

Kokas Károly

Kis-Tóth Lajos

Magyar Zsuzsanna

14.30

A digitális könyvtárpedagógia időszerű kérdései

Dr. Czeglédi László

(EKE)

Online katalógusok felhozása a felszíni webre

Horváth Ádám

(MNM Központi Könyvtár)

Mikro-minősítési rendszer a felsőoktatási e-learningben

Papp Gyula

(DE)

Az eduID mindennapi alkalmazásokban

Molnár Péter

(KIFÜ)

László Attila

(KIFÜ)

Kovács Krisztián

(KIFÜ)

Farkasfalvi Balázs

(KIFÜ)

14.50

„Ki ölte meg Desdemonát?” Tudásreprezentáció szemantikus MARC környezetben

Lengyel Mónika

(Qulto-Monguz)

Szabó Attila

(OSZMI)

Szemantikus technológia alkalmazása az online katalógusban

Horváth Ádám

(MNM Központi Könyvtár)

GDPR és az e-learning

Vágvölgyi Csaba

(DE)

Az eduID újdonságai

Bajnok Kristóf

(eduID)

Frank Tamás

(MTA Wigner)

15.10

A Nemzeti Névterek

Szakadát István

(OSZK)

A kiterjesztett könyvtár – az AR lehetőségei a tartalomszolgáltatásban

Modla Márk

(SZTE Klebelsberg Könyvtár)

Molnár Sándor

(SZTE Klebelsberg Könyvtár)

Könyvtárosok digitális kompetenciája a települési könyvtárakban

Borbély Mária

(DE)

Merre tovább Linux tűzfalak?

Kadlecsik József

(MTA Wigner)

15.30

A MATARKA szerzői névtere

Burmeister Erzsébet

(ME KLM)

Espán Edina

(ME KLM)

A MeRSZ online könyvtár fejlődése és sikerei

Laskó Judit

(Akadémiai Kiadó)

Vajda Lőrinc

(Akadémiai Kiadó)

Stilometriai elemzés gépi eszközökkel

Bobák Barbara

(PIM)

Halász Dávid

(ELTE DH)

Leolvadtunk – biztonsági rések a processzorokban

Csirmaz László

(CEU)

15.50– 16.10

Szünet

 

A TEREM

B TEREM

C TEREM

D TEREM

Szekció

3.
TARTALOMSZOLGÁLTATÁSOK: KÖNYVTÁRAK, LEVÉLTÁRAK, MÚZEUMOK

4. ALKALMAZÁSFEJLESZTÉSI ÉS ÜZEMELTETÉSI TECHNOLÓGIÁK

5. SZUPERSZÁMÍTÁSTECHNIKA, ADATTÁROLÁS, FELHŐRENDSZEREK
A szekció támogatója: HP Enterprise

6. HÁLÓZATBIZTONSÁG, HÁLÓZATMENEDZSMENT, AZONOSÍTÓ RENDSZEREK
A szekció támogatója: RelNet
Technológia Kft.

Elnök

Moldován István

Springer Ferenc

Gál Zoltán

Uherkovich Péter

16.10

Egy digitális könyvtár igényei

Moldován István

(OSZK)

Megújuló multimédia-szolgáltatások a KIFÜ-ben

Szabó Szabolcs

(KIFÜ)

Hogyan fog Európa az élre törni a HPC világversenyben?

Dr. Máray Tamás

(KIFÜ)

Miben több a jövő hálózata? I.

Ács György

(Cisco Systems)

16.30

A kutatási adatok kezelésének három oldala

Holl András

(MTA KIK)

Docker klaszter felépítése a Rancher bevezetésével a PTE egyetemi könyvtárában

Takács Ákos

(PTE)

KIFÜ HPC és számítási felhő – riport és tervek

Fekete Attila

(KIFÜ)

Kiss Zoltán

(KIFÜ)

Miben több a jövő hálózata? II.

Tóth Levente

(Cisco Systems)

16.50

Pergő irodalom: kijelzőre, monitorra készült vagy átalakított szöveges műfajok vázlatos bemutatása, elérhetőségeik ismertetése

Kerekes Pál

(ELTE)

DSpace fejlesztése és üzemeltetése Docker segítségével

Takács Ákos

(PTE)

Informatikai eszközök tömeges menedzselése Intune szoftver segítségével

Dr. Stefán Péter

(KK)

Adattárházak közötti együttműködéssel a GDPR- megfelelőségért

Roskó Tibor

(DE)

 

A TEREM

B TEREM

C TEREM

D TEREM

Szekció

3.
TARTALOMSZOLGÁLTATÁSOK: KÖNYVTÁRAK, LEVÉLTÁRAK, MÚZEUMOK

4. ALKALMAZÁSFEJLESZTÉSI ÉS ÜZEMELTETÉSI TECHNOLÓGIÁK

5. SZUPERSZÁMÍTÁSTECHNIKA, ADATTÁROLÁS, FELHŐRENDSZEREK
A szekció támogatója: HP Enterprise

 

Elnök

Moldován István

Springer Ferenc

Gál Zoltán

 

17.10


 

Tanulás másképp
– közgyűjteményi tartalmak hasznosítása az oktatásban

Deák Gábor

(Qulto-Monguz)

Nyomkövetés Linux környezetben

Wágner Ferenc

(KIFÜ)

Út a jövőbe, azaz a memóriaalapú hálózatok

Zeisel Tamás

(HPE)

 

17.30

Az MTA Könyvtár és Információs Központ gyűjteménye a WorldCat nemzetközi katalógusban

Gyuricza Andrea

(MTA KIK)

Haász Antal

(MTA KIK)

 

Az AVOBMAT (Analysis and visualization of bibliographic metadata and texts) bemutatása esettanulmányokkal

Péter Róbert

(SZTE BTK)

 

17.50

E-könyvek konzorciális beszerzése – e-könyvek megjelenése az EISZ Nemzeti Programban

Lencsés Ákos

(MTA KIK EISZ Titkárság)

     

18.10

Szöveg- és adatbányászat az Európai Unió szerzői jogi irányelvjavaslatában

Nagy Anna

(SZTNH)

     

20.00

Vacsora (Baráti találkozó)

ÁPRILIS 6. PÉNTEK

 

A TEREM

C TEREM

Szekció

3.
TARTALOMSZOLGÁLTATÁSOK: KÖNYVTÁRAK, LEVÉLTÁRAK, MÚZEUMOK

5. SZUPERSZÁMÍTÁSTECHNIKA, ADATTÁROLÁS, FELHŐRENDSZEREK
A szekció támogatója: HP Enterprise

Elnök

Ungváry Rudolf

Dr. Máray Tamás

9.00

A könyvtárak szerepe a digitális és elektronikus tananyagok archiválásában

Nagy Gyula

(SZTE Klebelsberg Könyvtár)

MiCADO: Mikroszolgáltatásalapú felhő orkesztrátor

Farkas Attila

(MTA SZTAKI)

Kovács József

(MTA SZTAKI)

9.20

A Forum Hungaricum Nonprofit Kft. aggregációs szolgáltatása a Közgyűjteményi Digitalizációs Stratégia keretében

Szüts Etele

(Forum Hungaricum)

CIRCLE + OpenStack = CircleStack?

Gelencsér Szabolcs

(BME)

Szeberényi Imre

(BME)

9.40

 

Big Data analitikai platform automatikus létrehozása és menedzsmentje számítási felhőben

Nagy Enikő

(MTA SZTAKI)

Lovas Róbert

(MTA SZTAKI)

Kovács József

(MTA SZTAKI)

10.00

A Magyar Filozófiai Tudástár bemutatása

Smrcz Ádám

(ELTE)

Palkó Gábor

(ELTE DH)

Big Data a genomikában – a legújabb kihívások

Dr. Barta Endre

(DE)

10.20– 10.40

Szünet

 

A TEREM

C TEREM

Szekció

3. TARTALOMSZOLGÁLTATÁSOK: KÖNYVTÁRAK, LEVÉLTÁRAK, MÚZEUMOK

5. SZUPERSZÁMÍTÁSTECHNIKA, ADATTÁROLÁS, FELHŐ-RENDSZEREK
A szekció támogatója:
HP Enterprise

Elnök

Burmeister Erzsébet

Kiss Zoltán

10.40

Felhőalapú referencia menedzser szoftverek az egyetemi kutatásban: A Miskolci Egyetem könyvtárosainak szerepe az Egyetemen folyó kutatásokban

Szabóné Kovács Beáta (ME KLM) Szendi Attila (ME KLM)

Neurális, nem neutrális

Tajti Tibor (EKE)

11.00

Az érdeklődés hullámai. A könyvtáros szerepe az elérhetővé tétel és a példamutatás között

Dr. Fodor János (ELTE BTK)

SLURM ütemezővel vezérelt HPC terhelésének elemzése TensorFlow alapon

Dr. Gál Zoltán (DE)

11.20

A Cselekvő Közösségek Wiki fejlesztése az Országos Széchényi Könyvtárban

Gulyás Enikő (OSZK) Nagy Andor (OSZK)

A SAT probléma megoldása CSFLOC algoritmussal Java8 Stream API használatával

Dr. Kusper Gábor (EKE) Iszály György Barna (NYE) Bednarik László (EKE)

11.40

Tudományos adatelemző módszertani központ és levéltári nyílt kutatási adatforrástár létrehozásáról a Miskolci Egyetemen

Szendi Attila (ME KLM) Dr. Horváth Zita (ME KLM) Dr. Deák Csaba (ME KLM) Dr. Ö. Kovács József (Magyar Nemzeti Levéltár)

 

12.00

ZÁRÓ PLENÁRIS

Levezető elnök:

Dr. habil. Tick József

Moderátorok:

Dr. Kokas Károly

(SZTE Klebelsberg Könyvtár)

Dr. Vonderviszt Lajos

(SZFE)

 
12.10

A nyílt hozzáféréstől a nyílt tudomány felé: OpenAIRE-Advance (2018-2021)

Karácsony Gyöngyi

(DE ENK)

Fazekas-Paragh Judit

(DE ENK)

 

13.00

Ebéd